Slovensko

Slovensko je z väčšej časti hornatou krajinou, ktorá bola počas svojej existencie obývaná rôznymi skupinami, od Keltov, Slovanov či Maďarov.

Po prvý krát získala nezávislosť v roku 1993. Slovensko vyniká krásnymi pohoriami dvíhajúcimi sa nad 2500 metrov. Vysoké Tatry už nie sú permanentne pod ľadovou prikrývkou. Svahy Nízkych Tatier a vápencové kaňony a jaskyne Slovenského raja sú nádhernými prírodnými klenotmi. Jedinečné sú aj kvapľové jaskyne Slovenského krasu. 

Slovensko síce rozlohovo tvorí cez 49 000 km2, avšak má mnoho objektov svetového kultúrneho dedičstva. A tie sú skutočné šperky histórie. Banskú Štiavnicu preslávili najmä bane na zlato a striebro. Z pôvodnej osady sa v 16. storočí stalo mesto, kde vynikali renesančné paláce, upravené námestia a elegantné meštiacke domy. 

Krajina
Slovensko Slovensko
Hlavné mesto
Bratislava
Časový posun
0h
Mena
euro

Užitočné informácie

Štátne zriadenie
parlamentná demokracia
Rozloha a populácia
Slovensko má približne 49 034 km2 a 5 464 221 obyvateľov.
Jazyky
slovenský
Náboženstvo
rímskokatolícke, evanjelické
Slovensko, Tatry
Slovensko. Foto: unsplash.com

Mesto Bardejov bolo zas kedysi slobodným kráľovským mestom. Dokonca aj dnes jeho stredoveká časť pripomína atmosféru kupeckého ruchu z 15. storočia. Medzi najkrajšie budovy patrí kostol sv. Egídia. 

Bardejov, námestie
Bardejov. Foto: CK SATUR

Spišský hrad patril medzi najväčšie pevnosti v Karpatskej kotline. Postavený bol v 12. storočí ako pevnosť, no neskôr bol prestavaný do gotického, renesančného a barokového štýlu. Veľa krát bol prestavaný, rozšírený a aj posilnený, pretože prežil tatárske nájazdy, či habsburské vojny. Každý Slovák dozaista pozná Spišský hrad. Ževraj ho je dokonca vidno i z vesmíru. Či ho je vidno z vesmíru síce zistiť nemusíte, ale určite sa na vlastné oči presvedčíte, že táto zrúcanina hradu je naozaj kolosálna. Zrúcanina sa rozprestiera až na viac ako 4 hektároch a leží na území Spiša a Šariša. Okrem toho, že Spišský hrad je národnou kultúrnou pamiatkou, takisto je zapísaný aj na Zozname svetového dedičstva UNESCO.  

Spišský hrad
Spišský hrad. Foto: unsplash.com

Vlkolínec, horská dedina, ktorú tvorí len 45 drevených domov si uchováva typickú architektúru slovenskej dediny. Vznikla v krásnom kopcovitom teréne. Dnes funguje ako múzeum ľudovej architektúry v prírode. 

Vlkolínec, kačky
Vlkolínec. Foto: unsplash.com

Čierny Balog je rázovitá obec, ktorej história obce je spätá s ťažbou dreva, železnej rudy a chovom dobytka. Prvá písomná zmienka o obci je z roku 1607. Obec je známa najmä vďaka železničnému múzeu. V zimnom období je možné lyžovať v lyžiarskom stredisku Ski Čierny Balog s 5 zjazdovkami.

Čierny Balog
Čierny Balog. Foto: CK SATUR

Top lokality

Vysoké Tatry

Počas letných mesiacov navštívi región Vysoké Tatry vyše 1,3 milióna návštevníkov, ktorí oddychujú a načerpávajú sily v nádhernom regióne počas jedného alebo viacerých dní. Vysoké Tatry ponúkajú dovolenkárom veľa možností pre aktívny odpočinok ako ľahšiu, či náročnejšiu turistiku.

Vysoké Tatry
Vysoké Tatry. Foto: unsplash.com

V Doline Zeleného plesa stojí známa Chata pri Zelenom plese (1551 m), ktorá patrí medzi mimoriadne obľúbené miesta pre turistov, cyklistov, horolezcov a lyžiarov. 

Chata pri Zelenom plese
Chata pri Zelenom plese. Foto: unsplash.com

Lomnický štít (2634 m) je najznámejším a najobľúbenejším štítom Vysokých Tatier. K jeho sláve prispela aj lanová dráha, ktorá bola postavená v roku 1940. 

Lomnický štít
Lomnický štít. Foto: unsplash.com

Medzi najobľúbenejšie centrá Vysokých Tatier sa radí Štrbské Pleso. Nová vyhliadková veža priamo pri Štrbskom Plese je najvyššia na Slovensku – meria až 53 metrov. Jej naklonená konštrukcia zaujme už na prvý pohľad a vyslúžila si aj prezývku „Šikmá veža na Štrbskom Plese“. Z vyhliadkovej plošiny, na ktorú vedie stúpajúci chodník po obvode stavby, sa vám naskytne krásny výhľad na 7 tatranských vrcholov, ľadovcové jazero Štrbské Pleso a celú impozantnú panorámu tejto tatranskej oblasti. Nechýbajú ani adrenalínovejšie atrakcie ako presklená plošina 50 metrov nad zemou, pochôdzna sieť a 61 metrov dlhý tobogan.

Štrbské Pleso
Štrbské Pleso. Foto: CK SATUR

Najkrajšiu lyžovačku na Slovensku zažijete vo Vysokých Tatrách. Tri špičkové strediská Vysoké Tatry - Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Starý Smokovec ponúkajú najlepšie služby. 24 km upravených zjazdoviek, 5,5 km prvotriedna carvingová trať so šírkou až do 60 m, sneh minimálne 5 mesiacov v roku a prekrásne prostredie alpského charakteru.

zasnežené Tatry
Tatry v zime. Foto: unsplash.com

Hrebienok je atraktívnym cieľom návštevníkov Vysokých Tatier. Najstaršie turistické centrum Starý Smokovec je dopravným uzlom mesta Vysoké Tatry. Vyvezte sa pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca do výšky 1 272 m n. m. a zažite pocit, ktorý mala aj anglická kráľovná Alžbeta pri návšteve Vysokých Tatier. Prepravte sa pohodlne za 7 minút a prekonajte výškový rozdiel 255 m n. m.

Starý Smokovec
Starý Smokovec. Foto: CK SATUR

Najvyšším vrchom Vysokých Tatier je Gerlachovský štít, ktorý dosahuje výšku 2655 m. 

Gerlachovský štít
Gerlachovský štít. Foto: unsplash.com

Popradské pleso sa nachádza v Mengusovej doline. Leží vo výške 1494 m a radí sa medzi piate najväčšie tatranské pleso, ktoré dosahuje hĺbku až 16 m. Krásne prostredie je magnetom pre úžasnú turistiku. 

Popradské pleso
Popradské pleso. Foto: unsplash.com

Nízke Tatry

Vychutnajte si krásu turisticky veľmi obľúbených Nízkych Tatier. Ich kopce ponúkajú možnosti na náročnejšiu turistiku, ktorú zvládnete aj bez špeciálnej prípravy. Nízke Tatry ponúkajú prekrásne výhľady z vrchov. Stredisko Jasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka na severnej i južnej strane Chopku nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu.

Chopok, lanovka
Chopok. Foto: unsplash.com

Slovenský raj

Krásne územie Slovenský raj patrí medzi najnavštevovanejšie lokality.

Slovenský raj
Slovenský raj, Stratená. Foto: unsplash.com

Pochváliť sa môže aj Dobšinskou ľadovou jaskyňou, ktorá je zaradená aj na zoznam UNESCO. Leží medzi Popradom a Rožňavou, pri obci Dobšiná. Je síce nízko položenou ľadovou jaskyňou, ale má mimoriadne veľký objem ľadu, čo ju vo svete dáva na prvé miesto. Sprístupnená aj osvetlená bola ešte v druhej polovici 19. storočia. Toto ľadové kráľovstvo môžete spoznávať v dĺžke pol kilometra a po 500 schodoch. Za obdiv stojí Malá a Veľká sieň, Zrútený dóm alebo Peklo, ale bez ľadu. Príroda tu v podzemí dotvorila nádherné ľadopády. Hrúbka ľadu je miestami až 25 metrov. Ku jaskyni vedie aj náučný chodník. Vchod je vo vrchu Duča a skoro vo výške 1000 m. V minulom storočí tu bolo pre verejnosť povolené aj korčuľovanie a to počas celého roka, čo si nešli vynachváliť aj krasokorčuliarske hviezdy.

Dobšinská ľadová jaskyňa
Dobšinská ľadová jaskyňa. Foto: CK SATUR

Zádielská dolina

Dvojkilometrová tiesňava v Slovenskom krase je našim vzácnym unikátom s hĺbkou dosahujúcou až 400 m. Jej najužšia časť dosahuje približne 10 m. Preteká ňou aj potok, ktorý tvorí miestami aj kaskády. Nájdeme ju pri obci Zádiel. Zaujímavé je, že sa tu nachádza niekoľko desiatok jaskýň. Podľa legendy sa v jednej z nich, v Kráľovskej, ukrýval pred Tatármi kráľ Belo IV. Pútavá už z diaľky je aj jaskyňa Orlia diera. Vystúpiť je možné aj na planinu cez lesy a lúky, odkiaľ sa vám naskytnú nádherné výhľady. Za osviežením si môžete zájsť do Zádielskej chaty. Už viac ako pol storočie je táto oblasť Národnou prírodnou rezerváciou.

Zádielská dolina
Zádielská dolina. Foto: CK SATUR

Krásnohorské Podhradie

Obec Krásnohorské Podhradie si srdce Slovákov získalo pre hrad Krásna Hôrka. Nachádza sa v čarovnom Košickom kraji v blízkosti zaujímavých prírodných krás ako sú napríklad jaskyne a Slovenský kras. Jej osud je spojený s hradom, ktorý sa začal stavať v 13. storočí. Vystriedalo sa tu viacero hradných pánov. Od začiatku 20. storočia bol sprístupnený pre verejnosť. Jeho bohatý interiér pútal mnohých návštevníkov. V roku 2010 bola budova hradu poškodená požiarom. Otvorenie hradu sa plánuje po jeho obnove v roku 2023. V obci sa nachádza mauzóleum manželov Andrassyovcov, ktoré nechal postaviť gróf Dionýz Andrassy, posledný majiteľ Krásnej Hôrky. Zaujímavá je v obci aj jeho obrazáreň portrétov.  

Krásnohorské Podhradie
Krásnohorské Podhradie. Foto: CK SATUR

Jaskyňa Domica

Skutočným klenotom Gemera je jaskyňa Domica v juhozápadnej časti národného parku Slovenský kras. Sprístupnené sú dve trasy v dĺžke buď 1200 m alebo 800 m. Súčasť prehliadky je plavba podzemnou riekou v dĺžke 140 m. Pomenovanie rieky Styx je v tejto jaskyni celkom príznačné. Krásne ju dotvárajú jazierka, kvapľová výzdoba, stalaktity a stalagmity. Zaujímavosťou sú tu napríklad kaskádovité jazierka nazývané Rímske kúpele. Objavená bola v roku 1926 a sprístupnená o pár rokov neskôr. Je súčasťou jaskynného komplexu, ktorý sa nachádza aj na území Maďarska.

Jaskyňa Domica
Jaskyňa Domica. Foto: CK SATUR

Jasovská jaskyňa

Jasovská jaskyňa sa nachádza 50 km od Rožňavy. Leží v národnom parku Slovenský kras. Nájdeme v nej krásne vodopády, stalagmity, bubny a rôznorodé jaskynné útvary. Sprístupnená je v dĺžke pol kilometra a po viac ako 300 schodoch. Prvé zmienky o jaskyni pochádzajú z 12. storočia. V 19. storočí ju nechali sprístupniť mnísi. Na jej stenách sú nápisy a kresby. Uvedené sú dátumy staršieho dáta, aj viac ako 500 rokov. Jej liečivé prostredie sa využíva na speleoterapiu ako napríklad v Dóme netopierov. V jaskyni nájdeme jej obyvateľov, netopierov, ktorých je tu niekoľko rôznych druhov. Archeologické výskumy dokladujú, že bola osídlená už v paleolite.

Jasovská jaskyňa
Jasovská jaskyňa. Foto: CK SATUR

Ochtinská aragonitová jaskyňa

Na svete existujú tri sprístupnené aragonitové jaskyne. V Mexiku, v Argentíne a na Slovensku. A teda aj naša slovenská sa radí medzi svetové unikáty. Objavená bola v roku 1954. Nachádza sa v Revúckej vrchovine. Sú to práve rôzne ihlice, koraly, strapce či vetvičky z aragonitu, ktoré dotvárajú jej jedinečnosť a vzácnosť. Aragonit je uhličitan vápenatý v bielej až hnedej farbe. Jeho vek sa odhaduje na viac ako 130 000 rokov. Jej vnútro zdobia krásne siene, ako sieň Mliečnej dráhy alebo Hviezdna sieň. Sprístupnené je 230 m aragonitovej nádhery.

Ochtinská aragonitová jaskyňa
Ochtinská aragonitová jaskyňa. Foto: CK SATUR

Krásnohorská jaskyňa

Nádherná slovenská jaskyňa zaradená aj na zoznam UNESCO. Jej rarita je určite veľký 34 m vysoký kvapeľ, ktorý je zaradený medzi tie najväčšie na svete vôbec. Nachádza sa v okrese Rožňava, pri obci Krásnohorská Dlhá Lúka. Objavili ju rožňavskí jaskyniari v 60. rokoch minulého storočia. Jej útroby môžete spoznávať spolu so skúsenými jaskyniarmi a to v plnej jaskynnej zbroji. Čaká na vás celkom dobrodružná podzemná púť, kde je nutné aj preliezať sutiny, či brodiť sa. Prechádza sa po rebríkoch, drevených lavičkách a lanových traverzoch. Jaskyňa nie je osvetlená, takže si tu môžete vychutnať jedinečnú jaskynnú atmosféru pri teplote asi 9 ℃.

Krásnohorská jaskyňa
Krásnohorská jaskyňa. Foto: CK SATUR

Harmanecká jaskyňa

V južnej časti Veľkej Fatry je ukrytý harmanecký skvost, Harmanecká jaskyňa. Nachádza sa pri Banskej Bystrici. Niekedy sa jej zvykne hovoriť aj Biela jaskyňa pre bohatý výskyt čistého vápenca. Cesta ku nej vedie cez strmší lesný chodník. Pomerne vysoko, vo výške viac ako 800 m n. m. sa nachádza jaskynný vstupný priestor Izbica. Ten poznali miestni obyvatelia už dávno v minulosti. V priebehu 20. storočia prenikali jaskyniari hlbšie do jej útrob. Objavili Dóm pagod, Bludný dóm či Severný labyrint. Veľmi honosne pôsobia pagodovité stalagmity, sintrové vodopády a jazierka. Nachádzajú sa tu chodby rôznych tvarov. Jaskyňa je domovom viacerých druhov netopierov, ktoré tak dotvárajú pravú jaskynnú atmosféru.

Oravská priehrada

Jedna z najčistejších slovenských riek je rieka Orava. Niekdajšie časté záplavy v jej blízkosti sa však stali dôvodom na myšlienky skrotenia tejto rieky a prišlo k vybudovaniu Oravskej priehrady. V prípade ak navštívite vodnú nádrž Oravská priehrada, odporúčame vám vyskúšať si plavbu na vyhliadkovej lodi.

Oravská priehrada
Orava. Foto: unsplash.com

Terchová

Jedinečná príroda, miesto pre milovníkov turistiky, cykloturistiky a prírody. Objavte jeho krásy, vychutnajte si výhľady na zákutia Malej Fatry či spoznajte tunajší výnimočný folklór. Toto všetko na vás čaká v obci Terchová, v dedinke, ktorá je situovaná v Národnom parku Malá Fatra a tvorí vstup do Vrátnej doliny. Terchová je tiež spájaná s rôznymi mýtami či legendami, ktorých najznámejšou, je postava Juraja Jánošíka, na ktorého pripomienku sa v obci vypína 7,5 m vysoká socha.

Terchová
Terchová. Foto: CK SATUR

Jánošíkove diery

Najobľúbenejšou a najnavštevovanejšou turistickou atrakciou v Terchovej sú Jánošíkove diery. Je to sústava tiesňav, skladajúce sa z Dolných dier, Horných dier a Nových dier. V dierach sa nachádza viac ako 20 vodopádov. Táto nenáročná trasa vás očarí vodopádmi, nádhernými vysokými skalami, lesnými cestičkami, lávkami, rebríkmi a reťazami. Východiskové body sú pri hoteli Diery alebo v Štefanovej. Celá trasa trvá 3,5 až 4,5 hodiny.

Jánošíkove diery
Jánošíkove diery. Foto: CK SATUR

Súľovské skaly

Územie bolo vyhlásené za národnú prírodnú rezerváciu v roku 1971. Jednou z jej najznámejších skalných brán je tzv. Gotická brána – meno dostala podľa zalomenia, ktoré pripomína gotické portály. Dosahuje výšku až13 metrov a vznikla zvetrávaním skalného zlepenca.

Súľovské skaly
Súľovské skaly. Foto: CK SATUR

Hlavné mesto

Bratislava už v minulosti bola mestom, ktoré prosperovalo aj vďaka svojej strategickej polohe v blízkosti rieky Dunaj. V období stredoveku bola hospodárskym aj kultúrnym centrom v srdci Európy. V 16. storočí sa stala hlavným korunovačným mestom Uhorska. Práve tu boli uložené aj korunovačné klenoty. Viedeň s Bratislavou boli dlhú dobu spolu prepojené, keďže Viedeň riadila celé Rakúsko-Uhorsko. Bratislavský hrad slúžil ako letné sídlo pre Máriu Teréziu. Bratislavu navštevovala často aj pre dcéru Máriu Kristínu, ktorá tu žila. 

Bratislava
Bratislava. Foto: unsplash.com

Bratislava sa začala samostatne rozvíjať po páde komunizmu, od roku 1989. Mesto má zachované dodnes aj mestské hradby a krásna Michalská brána je dôkazom kedysi významného opevnenia, ktoré bolo potrebné v čase 13. storočia. Bratislava vyniká gotickou, renesančnou, barokovou či rokokovou architektúrou. Zaujímavá je korunovačná cesta uhorských kráľov, prehliadka Starej radnice ako aj výstup na vrchol zvonice a elegantného hradu.

Historická Bratislava
Historická Bratislava. Foto: unsplash.com

Nápadný Most SNP nad Dunajom a slávne UFO je tiež jednou z bratislavských ikon.

UFO
UFO, Bratislava. Foto: unsplash.com

Bratislavská gotická katedrála sa nachádza na mieste románskeho kostola zasväteného sv. Spasiteľovi z obdobia 13. storočia. Ešte v tom storočí bol kostol prestavaný. Súčasný kostol bol vysvätený v roku 1452. Kostol s dĺžkou 70 m, šírkou 23 m má pekne zachovaný interiér. Nachádzajú sa tu štyri kaplnky. Od roku 1563 do roku 1830 slúžil kostol sv. Martina ako korunovačný kostol pre uhorských kráľov. Na vrchole 85 m veže je pozlátená replika uhorskej kráľovskej koruny.

kostol sv. Martina.
Kostol sv. Martina. Foto: unsplash.com

Modrý kostolík, alebo Kostol sv. Alžbety Uhorskej patrí medzi najpríťažlivejšie secesné budovy hlavného mesta. Navrhol ho budapeštiansky architekt Edmund Lechner. Postavený bol začiatkom 20. storočia. Interiér aj exteriér kostola je vymaľovaný v odtieňoch bledomodrej a zdobený je modrou majolikou. Súčasťou je aj kruhová veža týčiaca sa do výšky skoro 37 m.

Modrý kostolík
Modrý kostolík. Foto: unsplash.com

Západná časť Bratislavy vyniká ako obľúbené miesto pre poznávanie a oddych. Nachádza sa tu hrad Devín, ktorý je postavený na vysokom brale a týči sa nad dedinkou Devín a sútokom riek Dunaja a Moravy, ktoré tvoria hranicu s Rakúskom. Pod hradom vedie aj cyklotrasa. Nad dedinou Devín je zároveň aj najvyšší kopec Bratislavy, kde je veľa značených trás. Z hradu je pekný výhľad. Nachádza sa tu aj stála expozícia poukazujúca na históriu hradu.  

Devín
Devín. Foto: unsplash.com

Tipy na výlety na Slovensku

  • Beckov, Slovensko
    • Top

    Beckov predstavuje zrúcaninu hradu, ktorá leží v obci s rovnakým názvom. Táto prírodná kultúrna pamiatka a jej súčasný vzhľad sú výsledkom rekonštrukcií v poslednej štvrtine dvadsiateho storočia a od roku 2002. Vstup do zámku zo 16. storočia pozostával z padacieho mosta a priekopy. Za týmto hlavným vchodom stála strážna veža, postavená v 14. storočí, ktorá chránila bránu. Vďaka vysokým kamenným múrom a strmým útesom, na ktorých je postavený hrad, je Beckovský hrad jedným z mála hradov, ktoré odolávali útokom tatárskych a tureckých vojsk.

  • Betliar, Slovensko
    • Top

    Tento najnavštevovanejší kaštieľ juhovýchodného Slovenska sa nachádza v obci Betliar. Postaviť ho dal Štefan Andrássy na začiatku 18. storočia. Interiér kaštieľa je zaplnený množstvom vzácneho nábytku, umeleckých diel a zbierok. Pôvodnú knižnicu založil Leopold Andrássy v druhej polovici 18. storočia. Väčšina kníh v tejto knižnici sa zaoberá vedeckou tematikou, ďalšiu časť tvoria dovezené exotické predmety a poľovnícke trofeje, ktoré nemajú rovnocennú hodnotu s umeleckými zbierkami.

  • Bojnický zámok. Slovensko
    • Top

    Bojnický zámok patrí k najnavštevovanejším a najkrajším zámkom nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe. V minulosti ho vlastnili najslávnejšie šľachtické rody, pričom jeho poslednými vlastníkmi boli Pálfiovci. Gróf Ján Pálfi dal celý objekt na konci 19. storočia prestavať – podľa vzoru zámkov stojacich v strednom Francúzsku. V súčasnosti sú v zámku sústredené zbierky umelecko-historického múzea. K najväčším unikátom a najcennejším dielam patrí neskorogotický súbor obrazov - tzv. Bojnický oltár od florentského majstra N. di Cione Ortagna z polovice 14. storočia.

  • Hervartov, Slovensko
    • Top

    Ak máte radi drevené stavby, tento drevený kostolík v Hervartove vás určite očarí. Tvorí spolu s ďalšími kostolmi súbor Východoslovenských drevených kostolov. Bol postavený v gotickom slohu a skladá sa z presbytéria, lode, sakristie a z podvežia. Jeho interiér zdobia krásne gotické tabuľové obrazy a nástenné maľby zo 17. a 18. storočia. Exteriér kostola prešiel iba minimálnymi rekonštrukciami, no za to interiér mal viacero zmien z rôznych dôvodov. .

  • Košice, Slovensko
    • Top

    Košice sú prezývané aj metropolou východného Slovenska a nájdete tu všetko po čom vaše srdce túži. Boli nielen Európskym hlavným mestom kultúry, ale aj Európskym hlavným mestom športu. V tomto meste sa takisto koná od roku 2016 festival Art Film Fest a nájdete tu viacero zaujímavých historických pamiatok na čele s Dómom svätej Alžbety, ktorý je najväčším kostolom na Slovensku a zároveň aj najvýchodnejšou gotickou katedrálou Európy.

  • Ladomirová, Slovensko
    • Top

    Chrám svätého Michala archanjela v Ladomirovej bol postavený bez jediného klinca. Zvláštne, že? Ak neveríte, jednoducho sa musíte presvedčiť na vlastné oči. Chrám v Ladomirovej je zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Stojí pri ňom samostatná zvonica so stĺpovou konštrukciou a vedľa neho je oplotený cintorín. V tejto drevenej stavbe je umelecky najhodnotnejší ikonostas a oltár, ktorý pochádza z polovice 18. storočia.

Vybrané ponuky v lokalite

    • Winter & Summer Resort
    • Slovensko
    • Vysoké Tatry
    • Ždiar

    Winter & Summer Resort

    • 3.11. - 5.11.2024
    • Individuálna doprava
    • Raňajky
    • Apartmány
    64 €
    • Hotel  Strachanovka
    • Slovensko
    • Nízke Tatry
    • Liptovský Ján

    Hotel Strachanovka

    • 27.4. - 29.4.2025
    • Individuálna doprava
    • Raňajky
    65 €
    • Hotel FIS, Štrbské Pleso
    • Slovensko
    • Vysoké Tatry
    • Štrbské Pleso

    FIS Štrbské Pleso

    • 17.11. - 19.11.2024
    • Individuálna doprava
    • Bez stravy
    73 €
    • Maladinovo
    • Slovensko
    • Liptov
    • Liptovský Mikuláš

    Maladinovo

    • 4.11. - 6.11.2024
    • Individuálna doprava
    • Bez stravy
    • Apartmány
    80 €
    • Exteriér apartmánov Hrebienok Resort
    • Slovensko
    • Vysoké Tatry
    • Starý Smokovec

    HREBIENOK RESORT

    • 1.12. - 3.12.2024
    • Individuálna doprava
    • Bez stravy
    80 €
    • STRACHAN FAMILY
    • Slovensko
    • Nízke Tatry
    • Jasná

    STRACHAN FAMILY

    • 19.11. - 21.11.2024
    • Individuálna doprava
    • Raňajky
    • Pre rodiny s deťmi
    86 €
    • Atrium Hotel High Tatras
    • Slovensko
    • Vysoké Tatry
    • Nový Smokovec

    Atrium Hotel High Tatras

    • 3.11. - 5.11.2024
    • Individuálna doprava
    • Raňajky
    • Pre rodiny s deťmi
    91 €
    • Pohľad na apartmány Snow
    • Slovensko
    • Vysoké Tatry
    • Starý Smokovec

    Apartmány Snow

    • 4.11. - 6.11.2024
    • Individuálna doprava
    • Bez stravy
    109 €
    • Hotel Sorea Hutník
    • Slovensko
    • Vysoké Tatry
    • Tatranské Matliare

    Hotel SOREA Hutník I.

    • 1.11. - 3.11.2024
    • Individuálna doprava
    • Polpenzia
    113 €
    • Apartmánový dom Horec
    • Slovensko
    • Vysoké Tatry
    • Tatranská Lomnica

    Apartmánový dom Horec

    • 3.11. - 5.11.2024
    • Individuálna doprava
    • Bez stravy
    • Apartmány
    113 €
    • Pohľad na hotel Pod Lipou Resort
    • Slovensko
    • Západné Slovensko
    • Modra

    Hotel Pod Lipou RESORT

    • 2.11. - 3.11.2024
    • Individuálna doprava
    • Polpenzia
    116 €
    • Pohľad na hotel Toliar
    • Slovensko
    • Vysoké Tatry
    • Štrbské Pleso

    Hotel Toliar

    • 3.11. - 5.11.2024
    • Individuálna doprava
    • Polpenzia
    127 €
    • Hotel Akvamarín, Bešeňová
    • Slovensko
    • Liptov
    • Bešeňová

    Akvamarín hotel

    • 16.3. - 18.3.2025
    • Individuálna doprava
    • Bez stravy
    132 €
    • Hotel Ski, Litovský Mikuláš
    • Slovensko
    • Liptov
    • Liptovský Mikuláš

    Hotel SKI

    • 6.4. - 8.4.2025
    • Individuálna doprava
    • Raňajky
    134 €
    •  Hotel Grand, Jasná
    • Slovensko
    • Nízke Tatry
    • Jasná

    Hotel Grand Jasná

    • 17.11. - 19.11.2024
    • Individuálna doprava
    • Raňajky
    135 €
    • Holiday Village Tatralandia, Liptov
    • Slovensko
    • Liptov
    • Liptovský Mikuláš

    Holiday Village Tatralandia

    • 23.3. - 25.3.2025
    • Individuálna doprava
    • Bez stravy
    135 €

Počasie na Slovensku